Silifke Özel Göksu Okulları, bursluluk sınavı yapacak.

Silifke Özel Göksu Okulları, bursluluk sınavı yapacak.

 

Silifke Özel Göksu Okulları,  ilçe genelinde hem ortaokul hem de lise bölümlerinde okuyan öğrenciler için bursluluk sınavı yapacaklarını duyurdu.

23-24 Mart 2019 tarihlerinde yapılacak olan sınav için öğrenciler 10 Mart’tan itibaren başvuru yapabilecekler.  Kayıt için son başvuru tarihi ise 20 Mart 2019 olarak açıklandı.

8.9.10 ve 11. sınıfları kapsayacak olan sınav Dikilitaş yanındaki Göksu Okulları binasında yapılacak ve başvurular da burada alınacak.  Sınava giriş ücretsiz olup dereceye girenler  %100, %50, ve %30’luk indirimli eğitim bursundan öğrenim süresince faydalanabilecek. Ayrıca kayıt yaptıran her öğrenci ise %5 eğitim indiriminden faydalanacak.

Göksu Okulları Kurucusu Sami Yontar, 8. sınıf düzeyinde sınava katılacak öğrencilerin Türkçe, matematik, fen, sosyal ve İngilizce; 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin ise Türkçe, sosyal, matematik ve fen sorularına cevap vereceğini belirterek başarılı öğrencilerin eğitim bursu almaya hak kazanacağını ifade etti. Yontar, katılım sağlayan tüm öğrencilere de başarılar diledi.